Ralph Arzt, MBA

 

Kariera zawodowa:

Ø   Jestem wykładowcą w Zakładzie Praktycznej Nauki Języków Obcych w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

      Ponad 15 lat byłem liderem bardzo zmotywowanego i skutecznego zespołu w prywatnej firmie. Od początku wspomagałem pracowników w rozwoju zawodowym i podnoszeniu kompetencji.

Ø  Jako kierownik techniczny oddziału telekomunikacyjnego przygotowałem i prowadziłem projekty klientów mojego pracodawcy. Odnosiliśmy sukcesy dzięki koncentracji na wymaganiach i potrzebach określonych przez klienta.

Ø  Jako „Coach w Biznesie“ i „Mediator w Biznesie“ nauczyłem się rozumieć konflikty jako korzystny potencjał do wprowadzania rozwoju i potrzebnych zmian. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie chętnie pomogę Państwu w osiągnieciu osobistych i zawodowych celów.

 

Wykształcenie i kwalifikacje:

Ø  Uczyłem się zawodu technik telekomunikacji. Zawsze zorientowany na osiągniecie celu brałem udział w różnych szkoleniach i seminariach rozwijając osobiste, społeczne i zawodowe kompetencje.

Ø  Dzięki szkoleniom kończącym się tytułem Meistra zdobyłem dodatkowe specjalistyczne kompetencje oraz podstawową wiedzę o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Skończyłem kurs przygotowania pedagogicznego, który daje mi prawo i kompetencje do nauczania zawodu i do zarządzania pracownikami.

Ø  W trakcie studiów połączonych z praktyką (B.A. i MBA) zapoznałem się z podstawową wiedzą w zakresie General Management i Project Management którą miałem okazję pogłębić prowadząc różne projekty.

Ø  Dzięki studiom podyplomowym „Buziness Coaching i Counselling (SHB)“ z certyfikatem wyższej uczelni zwiększyłem wiedzę i kompetencje w zakresie rozwoju osobistego i zarządzania ludźmi.  

Ø  W czasie podyplomowych studiów „Wirtschaftsmediator (Steinbeis)“ z certyfikatem wyższej uczelni nauczyłem się rozumieć ludzkie światy indywidualne oraz jak wykorzystywać ich dodatnie potencjały do rozwiązywania konfliktów.

 

Język i Kultura:

Ø  Język:

-          niemiecki (native)
-          polski (na poziomie zaawansowanym)
-          angielski (na poziomie średniozaawansowanym)
 

Ø  Wykształcenie interkulturowe:

-          różne interkulturowe studia i prace uzupełniane przez samokształcenie
-          Interkulturowe warsztaty i spotkania
 

Ø  Doświadczenia interkulturowe:

-          rodzinne powiązania z Polską
-          prywatna i zawodowa sieć znajomości w Polsce
-          doświadczenia zdobyte przez liczne zawodowe i prywatne podróże i kontakty
 
 

Ø  Aktywność interkulturowa:

-          lekcje języka niemieckiego i spotkania interkulturowe w II. LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
-          warsztaty i lekcje języka niemieckiego oraz projekty interkulturowe jako partner SODMiDNu w Kielcach
-          warsztaty tematyczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.  

  

Ralph Arzt:   info (@) ralph-arzt.eu